MoonRun // ריצת שטח לילית

 
 

ה-Moon Run בפסטיבל ה-Desert Challenge היא ריצת השטח הלילית הוותיקה בארץ, וככל הנראה הקסומה שבהן. אתם מוזמנים להתנתק מהלחץ וההמולה של שבוע העבודה ושל מרכז הארץ, לרדת לים המלח ולהשתתף בריצה חווייתית מיוחדת במינה, בנוף קדומים מדברי לאורך הקניונים הלבנים של נחל פרצים, נחל סדום ובמרחבי מישור עמיעז.
מגוון המסלולים של מקצי הריצה מתאימים לכל סוגי הרצים - כביש או שטח - ולכל הרמות, ממתחילם ועד למנוסים, כהכנה, ריצת נפח או ריצת שחרור למי שמתאמן לאירוע גדול.

כל מסלולי הריצה מתחילים ומסתיימים במתחם פסטיבל הספורטבע הגדול בארץ, עם מתחם קמפינג מפנק, חניון קראוונים, פאב ספורטאים, הופעות מוזיקה חיות, הפעלות לילדים, EXPO ענק, מסעדה, מקלחות חמות ועוד. מקצי רכיבת אופני שטח עממיים ותחרותיים מתקיימים בשישי ובשבת בבקרים, ומרוץ ה-Ultimate Challenge משלב בין ריצת השטח לרכיבות השטח וממתין לספורטאים הרב-תחומיים שביניכם.

המסלולים ברובם על דרכי עפר ושבילים נוחים לריצה ולא דורשים מיומנות טכנית גבוהה.
הריצה עם פנס חובה.

גם השנה יתקיימו מקצי ריצת ילדים- 500 מ' לגילאי 4 עד 6, ו-1,000 מ' לגילאי 6 עד 12. אבל השנה, הילדים נרשמים ללא תשלום! הורים שנרשמים לאחד ממקצי הרכיבה, הריצה או הטיולים, מוזמנים לרשום את ילדיהם לאחד ממקצי הריצה או הרכיבה לילדים בשישי אחה"צ, ללא תוספת תשלום. 

תזמון המקצים יתבצע כך שהורים המזנקים לריצות הלילה יוכלו ללוות את ילדיהם בריצה, לפני שיהיה עליהם להתפנות לתדריך ריצת הלילה. פרטים נוספים באזור המשפחות - FAMILY FUN.


לבחירתכם ארבע מסלולים תחרותיים שונים:
  • 5 ק"מ
  • 10 ק"מ
  • 21 ק"מ מקצה יום / מקצה לילה
  • 35 ק"מ 

מקצה בוקר - יום שישי 8/12/2017
07:15 - תדריך רצי 21 ק"מ על קו זינוק
07:30 - זינוק רצי 21 ק"מ

לוח זמנים יום שישי 8/12/2017

17:15 - תדריך למקצי 35
17:30 - זינוק מקצה 35 ק"מ
18:15 - תדריך למקצי 21
18:30 - זינוק מקצה 21 ק"מ
19:20 - תדריך למקצה 10 ק"מ
19:30 - זינוק מקצה 10 ק"מ
19:50 - תדריך למקצה 5 ק"מ
20:00 - זינוק מקצה 5 ק"מ

21:30 טקס חלוקת מדליות למרוץ  MoonRun (זמן משוער)
 


תחנות תזונה
לאורך המסלול 4 תחנות תזונה בחלקן תעברו פעמיים, יחד עם זאת מומלץ להצטייד בתיק/חגורת שתיה אישיים. מארגני המירוץ לא יספקו תחנת "צרכים מיוחדים" ולא ניתן יהיה להפקיד תזונה/ביגוד בתחנת ביניים כלשהי.
  • תחנה ראשונה - תחנת הפטריה: ממוקמת 2.5 ק"מ מהזינוק – מים (משמשת את כל המקצים).
  • תחנה שניה - תחנת סדום: ממוקמת 4 ק"מ מהזינוק – מים, איזוטוני, תמרים, בייגלה, ג'לים (משמשת את רצי המקצים 10 ,21, 35).
  • תחנה שלוש - תחנת הדייגים: ממוקמת 7.5 מהזינוק – רק מים (משמשת את רצי המקצים 21 ,35).
  • תחנה ארבע - תחנת פרצים: ממוקמת 11.5 מהזינוק – מים, איזוטוני, קולה, תמרים, בייגלה, ג'לים (משמשת את רצי המקצים 21 ,35). ערכת השתתפות
ערכת ההשתתפות תתפרסם בקרוב ותכלול צ'ופרים מיוחדים למשתתפים.
  


תדריך משתתפים מקצועי ובטיחותי - יתקיים לפני האירוע, בשעה 17:30 בבמה המרכזית. בתדריך נסקור את המסלולים, תחנות השתייה והדגשים הבטיחותיים.
בשל אופיו המדברי של האירוע, הדגשים שיבוצעו לאחר סיור השטח שיתקיים באותו יום, חשובים ומעבירים את המידע המעודכן ביותר לגבי המסלולים והמכשולים, וע"כ אנחנו מבקשים מכולם להגיע.

סימון המסלול- מסלול התחרות יהיה מסומן בבלדים לפני צבע המקוצה ובחיצי הכוונה ב"צמתי הנחלים". בנוסף, אנשי ההפקה יהיו פרוסים  בנקודת משמעותיות ע"מ להכווין את הרצים ולמנוע בלבול. אנו מצפים מכולם ללמוד את המסלולים והתוואי הכללי שלהם באזור המיועד לכך באתר.

אתגרים ומכשולים במסלולי הריצה - מסלולי הריצה אינם סטריליים וייתכן ותמצאו בהם בורות, חריצים, אמבטיות "פודרה", ואתגרים אחרים.  יש לרוץ בהתאם לתוואי השטח ולהיזהר במקומות בהם קיימת סכנת מעידה. סיור סימון מכשולים יתקיים ביום האירוע, ודגשים מתאימים ינתנו בתדריך המשתתפים.

תאורה לאורך המסלול - כיאה למרוץ לילה מדברי, המסלול אינו מואר. יש להצטייד בפנסי ראש מתאימים ותקינים.
ביגוד – מסורתית, מזג האוויר היטיב עמנו בשנים האחרונות. תחזית מעודכנת תפורסם ותעודכן בימים הסמוכים לאירוע.
חשוב לזכור! במדבר יש פער גדול בין הטמפרטורה ביום לטמפרטורה בלילה ולעיתים לילות החורף קרים מאוד, גם אם תחזית מזג האויר לשעות היום נעימה וחמימה. לכן מומלץ להצטייד גם בביגוד ריצה חם אך מנדף ולהחליט כיצד להתלבש בערב המירוץ בהתאם לטמפרטורה בשטח.
אנא הערכו במיוחד למסלולים הארוכים שיכנסו לשעות הלילה הקרות והכינו מראש בגדים יבשים ללבישה לאחר קו הסיום.
מומלץ להצטייד בטלפון נייד למקרה חירום (הקליטה הסלולרית בחלק מהמסלולים מוגבלת).מסוגלים לרוץ וגם לרכב? השתתפו באתגר Ultimate Challenge
5 km

פרופיל גבהים למקצה 5 ק"מ ריצה
פרופיל גבהים מקצה 5 ק"מ ריצה


10 km


פרופיל גבהים מקצה 10 ק"מ ריצה
פרופיל גבהים מקצה 10 ק"מ ריצה


21 km


פרופיל גבהים מקצה 21 ק"מ ריצה
פרופיל גבהים מקצה 21 ק"מ ריצה
 

Km  35 

 פרופיל גבהים למקצה 35 ק"מ ריצה
פרופיל גבהים מקצה 35 ק"מ רכיבה

השתתפות באירוע MoonRun 
1. זכות ההשתתפות בתחרות ריצת השטח הלילית מותרת למי שנרשם ושילם ומופיע ברשימת המשתתפים, והציג אישור רפואי כחוק וכמופיע בעת תהליך ההרשמה.
2. מסירת ערכת המשתתף והשתתפות תחת שם אחר אסורה בהחלט ומסכנת את בריאות הרץ.
3. חובת ריצה עם מספר החזה ולרוץ עם שבב מדידת הזמנים שימסרו במעמד חלוקת ערכות המשתתף טרום האירוע.
4. גילאי מינימום להשתתפות בתחרות
5 ק"מ – 12
10 ק"מ – 16
21 ק"מ – 18
35 ק"מ – 18

ציוד נדרש לרצים
5. פנס ראש תקין ועוצמתי. מומלץ להחליף סוללות טרם האירוע
6. ביגוד מתאים לריצה, בהתאם לתחזית מזג האויר המעודכנת טרם האירוע. בביגוד חם לסיום המרוץ ולשהייה במתחם הזולה והפודיומים.
7. טלפון נייד למקרה חירום (הקליטה הסלולארית בחלק מהמסלולים מוגבלת).
8. שתייה/תזונה אישית- קיימות תחנות תזונה על המסלול, מומלץ וניתן להצטייד בתזונה אישית למעוניינים בכך

כללי התנהגות בתחרות
9. יש להישמע להוראות מנהלת התחרות: שופטים; מרשלים; מארגנים; רכבי ניהול וחילוץ, צבא ומשטרה. רץ שלא ימלא אחר ההוראות ייפסל.
10. המארגנים שומרים לעצמם את הזכות למנוע ממשתתף את הזכות להמשיך במירוץ במידה וצוות המירוץ יגיע למסקנה כי המשתתף מצוי בסכנה בטיחותי ו/או בריאותית מסיבה כלשהי.
11. רץ שייתפס משליך פסולת במסלול ייפסל! אין להשאיר פסולת משום סוג בשטח התחרות. כל רץ חייב לאסוף כל פסולת שהוא מייצר. בנקודות הביקורת שיחלקו מזון יהיו מתקנים לאיסוף אשפה – אנא השתמשו בהם.
12. יש לשמור על התנהגות ספורטיבית לאורך כל התחרות בפרט ובחיים בכלל. רץ שיחרוג מכללי ההתנהגות הספורטיבית והנאותה כלפי שופטים ומרשלים, מתחרים אחרים או כלפי משתמשי שטח אחרים (הולכי רגל; רוכבים מטיילים; רכבי שטח וכולי) ייפסל. דוגמאות להתנהגות לא ספורטיבית: עקיפה אלימה, קללות; דחיפות; מניעת עקיפה; התנהגות המסכנת אחרים.
13. משתתף שנאלץ לפרוש מהמרוץ מסיבה כלשהי ידווח לצוות המרוץ בעל פה או בטלפון וימתין להנחיות מהם. רצים שיעזבו את המסלול ללא הודעה למארגנים יחויבו בהוצאות צוותי החיפוש שיוזנקו לחפשם.
14. המסלולים מסומנים לכל אורכם בחיצים ובלדים לפי צבע המקצה. אין לסטות מהדרך המסומנת. בכל צומת יש להאט ולחפש את הסימון הרשמי של מארגני התחרות

15. קטגוריות במקצים השונים:
נשים עד 39
נשים 40+
גברים עד 39
גברים 40+

*קטגוריה תיפתח למספר מינימלי של 10 רצים. במידה ולא יהיה מספר רצים מינמלי, הרצים יכללו בקטגוריה הסמוכה

גיל הרצ/ה יחושב לפי שנת הלידה (ולא לפי היום והחודש). לשם דוגמה, גם רץ שנולד בפברואר 90' וגם רץ שנולד בסוף דצמבר באותה שנה, הם בני 27 לצורך חישוב הקטגוריה. קטגורית הגיל תתעדכן לקראת המרוץ ע"י מודדי הזמנים.

17. מדידת הזמנים בתחרות תעשה על ידי חברת Mobii.
18. מדידת הזמנים היא אישית.
19. לכל רץ ימדד זמן אישי וזמן אקדח, הזמן הקובע לזכייה במקצים הוא זמן האקדח.
20. זמן גג לסיום כלל המקצים (Cut Off Times) - עד שעה 22:00.    
זמן ביניים למקצה 35 ק"מ: כל הרצים חייבים לעבור את נקודת הקילומטר ה-20 במסלול עד השעה 21:00 . רץ שלא יגיע לנקודת קילומטר 20 עד לשעה זו לא יזכה לזמן סיום רשמי וייתכן והוא יתבקש להתפנות מהמסלול ברכבי המארגנים.
21. ערעורים: יש להגיש ערעור עד חצי שעה מחציית קו הזינוק, על טופס רשמי שיימצא בעמדות ההרשמה, ובצרוף 200 שקלים. במידה והערעור יתקבל הכסף יוחזר.

ט.ל.ח למארגנים שמורה הזכות לשינויים.
תדריך משתתפים מקצועי ובטיחותי - יתקיים לפני האירוע, בשעה 17:30 בבמה המרכזית. בתדריך נסקור את המסלולים, תחנות השתייה והדגשים הבטיחותיים.
בשל אופיו המדברי של האירוע, הדגשים שיבוצעו לאחר סיור השטח שיתקיים באותו יום, חשובים ומעבירים את המידע המעודכן ביותר לגבי המסלולים והמכשולים, וע"כ אנחנו מבקשים מכולם להגיע.

סימון המסלול- מסלול התחרות יהיה מסומן בבלדים לפני צבע המקוצה ובחיצי הכוונה ב"צמתי הנחלים". בנוסף, אנשי ההפקה יהיו פרוסים בנקודת משמעותיות ע"מ להכווין את הרצים ולמנוע בלבול. אנו מצפים מכולם ללמוד את המסלולים והתוואי הכללי שלהם באזור המיועד לכך באתר.

אתגרים ומכשולים במסלולי הריצה - מסלולי הריצה אינם סטריליים וייתכן ותמצאו בהם בורות, חריצים, אמבטיות "פודרה", ואתגרים אחרים. יש לרוץ בהתאם לתוואי השטח ולהיזהר במקומות בהם קיימת סכנת מעידה. סיור סימון מכשולים יתקיים ביום האירוע, ודגשים מתאימים ינתנו בתדריך המשתתפים.

תאורה לאורך המסלול - כיאה למרוץ לילה מדברי, המסלול אינו מואר. יש להצטייד בפנסי ראש מתאימים ותקינים.
ביגוד – מסורתית, מזג האוויר היטיב עמנו בשנים האחרונות. תחזית מעודכנת תפורסם ותעודכן בימים הסמוכים לאירוע.
חשוב לזכור! במדבר יש פער גדול בין הטמפרטורה ביום לטמפרטורה בלילה ולעיתים לילות החורף קרים מאוד, גם אם תחזית מזג האויר לשעות היום נעימה וחמימה. לכן מומלץ להצטייד גם בביגוד ריצה חם אך מנדף ולהחליט כיצד להתלבש בערב המירוץ בהתאם לטמפרטורה בשטח.
אנא הערכו במיוחד למסלולים הארוכים שיכנסו לשעות הלילה הקרות והכינו מראש בגדים יבשים ללבישה לאחר קו הסיום.
מומלץ להצטייד בטלפון נייד למקרה חירום (הקליטה הסלולרית בחלק מהמסלולים מוגבלת).

תחנות הזנה - בכל מסלול יש מספר תחנות הזנה טכנית ושתייה, יחד עם זאת מומלץ להצטייד בתיק/חגורת שתיה אישיים. מארגני המירוץ לא יספקו תחנת "צרכים מיוחדים" ולא ניתן יהיה להפקיד תזונה/ביגוד בתחנת ביניים כלשהי.
פירוט התחנות המלא יתפרסם בקרוב.

תיאור מסלול 35 מסוע קצר
השם אולי קצת יבלבל אתכם כי הוא לקוח ממקצה האופנים, אבל מדובר במקצה לא קל בכלל, הייתי אומר שמקצה יפהפה ומאתגר במקצת.
נתחיל בריצה לכיוון נחל פרצים, נפנה לתוך נחל סדום. הריצה במגמת עליה בעיקולים המדהימים של הנחל.
נצא למישור אמיעז, נוכל להסדיר דופק לפני שנרד בירידה חדה לכיוון מפעלי ים המלח, נצטרף לריצה לאורך המסוע של מפעלי ים המלח המוביל אשלג אל מישור רותם ונפנה צפונה עם המסלול האדום. כאן מחכה לנו קטע מאתגר מצד אחד ומדהים ביופיו מצד שני, ירידות חדות ועליות מאתגרות של נחל אשלים ונחל אזגד. נצא מהם ונחזור למישור אמיעז, נרד דרך נחל פרצים, נעבור ליד מערת הקמח, ובמגמת ירידה לכיוון הסוף חזרה אל המחנה.

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו