Desert Challenge // מרתון רכיבת הרים

מרתון השטח הוא לב-ליבו של פסטיבל Desert Challenge, והוא למעשה המהדורה ה-23 של ״סובב סדום״, תחרות אופני ההרים הוותיקה והגדולה בארץ.
בעקבות דרישת הקהל החזרנו את מקצי הזוגות של יום שבת וכן את התחרות הדו יומית, השנה תוכלו גם לרכב בזוגות את שני מקצי הרכיבה של יום שישי!
 
התחרויות:
 • יום שישי - 59 ק"מ - חדש! שתי הקפות על מסלול פרצים עליון // גיל מינימום: 17, ילידי 2000
 • יום שישי - 29 ק"מ - חדש! מסלול פרצים עליון // גיל מינימום: 13, ילידי 2004
 • יום שבת - מרתון ארוך - 48 ק"מ // גיל מינימום: 15, ילידי 2002
 • יום שבת - מרתון קצר - 24 ק"מ // גיל מינימום: 13, ילידי 2004


לוח זמנים למקצי הרכיבה

יום שישי 8/12/2017
Desert Challenge - מרתון רכיבה ו- Ultimate Challenge
06:00 - פתיחת מתחם רישום וקבלת ערכות
08:45 - תדריך על קו הזינוק לרוכבי המקצים
09:00 - זינוק  פרצים עליון 59 ק"מ Desert Challenge
09:05 - זינוק פרצים עליון 29 ק"מ Desert Challenge
12:30 - טקס מנצחי מסלולים 29 ו-59 + טקס ביניים Ultimate Challenge


יום שבת 9/12/2017
Desert Challenge ו- Ultimate Challenge
05:00 - מתחם בית הקפה נפתח
05:30 - איסוף ערכות משתתף למקצי מרתון 24 ק"מ / 48 ק"מ
06:30 - תרגול יוגה לרוכבים (חצי שעה)
07:15 - תדריך על קו הזינוק לרוכבי המקצים
07:30 - זינוקים מדורגים מרתון רכיבה - 48 ק"מ
07:50 - זינוקים מדורגים מרתון רכיבה - 24 ק"מ
10:30 - 12:00 טקסי מנצחים: מרתון 24 ק"מ + מרתון 48 ק"מ + Ultimate Challenge


תחנות תזונה לאורך מסלולי רכיבת השטח התחרותיים

מארגני ה-Desert Challenge דואגים להקים תחנות רענון רשמיות לאורך מסלולי הרכיבה של שישי ושבת, כדי לאפשר לרוכבים לרכוב במסלולים ללא תיק גב. להלן פירוט מיקומי תחנות הרענון והאמצעים שיחולקו בהם:

הקפת שישי - מסלול חדש פרצים עליון 29 / 59 ק"מ  - פירוט תחנות התזונה יעודכן בקרוב

הקפת שבת - 24 ק״מ (רוכבים שנרשמו ל-48 ק״מ שתי הקפות, עוברים בתחנת הרענון פעמיים)
 • ק״מ 9 - מים, משקה איזוטוני, בננות, תמרים, בייגלה מלוח, חטיפי אנרגיה, ג׳לים


ערכת השתתפות
תתפרסם בקרוב, כמיטב המסורת היא תכלול פרטי רכיבה איכותיים.
שינוי מסלולי הרכיבה
If it ain't broke, don’t fix it אומרת האמרה המפורסמת (אם זה לא התקלקל, אל תתקן את זה), ואכן, שלוש שנים מיום השקת מסלול ״המסוע״ האימתני, לאחר שהמיתולוגיה נוצרה והשיאים נקבעו, לא הרגשנו צורך מיוחד לשנות את המסלול האתגרי.

אבל משהו כן נשבר והתקלקל. סוללה של ברכת אגירה של נוזל חומצתי ממפעלי ״רותם אמפרט״ קרסה, ויותר ממאה אלף קוב של מים חומצתיים זרמו במורד נחל אשלים, והרסו את מערכת החי והצומח לאורכו, במה שנודע בקרב חובבי הטבע כ״אסון אשלים״. האסון הוגדר על ידי מנכ״ל רשות שמורות הטבע והגנים כ״אסון האקולוגי הגדול ביותר בשנים האחרונות. הנחל כולו הזדהם, נפגע מקצה לקצה״.

לעת עתה, על מנת לשמור על בריאות המטיילים ולסייע לפעולות הצלת הנחל, כל אזור נחל אשלים סגור לתנועה עד להודעה חדשה.

רצה הגורל ושני מסלולי המסוע, הקצר והארוך, עוברים בשטח שנפגע וחוצים יותר מפעם אחת את נחל אשלים, ועקב כך לא נוכל לקיים השנה את שני המסלולים במתכונתם המוכרת.


ההקפה החדשה של יום שישי
כדי לתת לכם חלופה מעניינת ואתגרית לרכיבה ביום שישי, הורדנו את וורן ונימי לשטח במהלך חודש אוגוסט, וביחד עם אנשי רשות שמורות הטבע והגנים, הם בנו מסלול חדש, הכולל loop חדש ומאתגר באורך 6 ק״מ, שזכור רק לזקני הענף שהשתתפו בסובב סדום במהדורות 1997 ו-1998.

המקטע החדש מטפס אל נחל פרצים עליון, עם נוף חווארים שטרם נראה באירוע Veridis Desert Challenge, צובר 140 מטרים של טיפוס מפרך בשני הקילומטרים הראשונים שלו, מאבד אותם בירידה דורשת תשומת לב בשני הקילומטרים הבאים, ומקנח ברכיבת בר בוואדי לא מתויר, לצד גזעי עץ מיובשים שנסחפו בשיטפונות, מקטעי סלע גיר ומקטעי דשדש שידרשו מכם לבחור קו בקפדנות.
משם המסלול חובר להתחלה ולסוף המקוריים של מסלול המסוע הקצר, רק בכיוון הפוך לכיוון הרכיבה של ההקפה הקלאסית של שבת: ביום שישי תטפסו את נחל פרצים ותרדו בפיתולי הקניון של נחל סדום.

אורך ההקפה הוא נגיעה מתחת ל-30 ק״מ עם 360 מטרים של טיפוס אנכי.
רוכבי המסלול הארוך ביום שישי ישלימו שתי הקפות עם סה״כ 59.2 ק״מ ו-720 מטרים טיפוס.
 שבת 9/12/2017 - מרתון קצר – 24 ק״מ 

מי? הרישום לזוגות בלבד, או ליחידים במקצה דו יומי

מתי? 
זינוק ממתחם האירוע ב-09:05

כמה? מסלול שטח מדברי עם 24 ק״מ ו-272 מטרים של טיפוס מצטבר

למי מיועד? לרוכבים ברמות כושר וטכניקה בסיסיות עד בינוניות. כל רוכבת ורוכב שטח שמסוגלים לרכוב 24 ק״מ ייהנו מאוד מנופי המדבר הבראשתיים שהמסלול יחשוף בפניהם, ומהקניונים הלבנים המפותלים של נחלי פרצים וסדום, ממסלולי השטח הידועים והפופולריים בארץ. במחצית ההקפה תחנת האכלה בה תוכלו לעצור ולהרגיע דופק, למלא את הבקבוקים במשקה איזוטוני ואת הבטן בבננה מהכרמל או בתמר מגידול מקומי.

אופי המסלול: ההקפה של יום שבת מתבססת על טיפוס מתון בקניון הלבן היפהפה של נחל סדום, רכיבה מהירה במישור עמיעז וגלישה כיפית בחזרה בפיתולי נחל פרצים. כיוון ההקפה הפוך להקפה של יום שישי. זה מסלול שרוכבים מתחילים יכולים לסיים בכיף, ורוכבים מיומנים ינסו לשבור עליו שיאי מהירות והספק. הוא שטוח יחסית ולא כולל טיפוס רב, ומשלב רכיבה במהירויות גבוהות, לצד רכיבה בקניונים נמוכים ומפותלים מאבן גיר, הדורשים טכניקה ומיומנות שליטה, במיוחד בקטעי הפודרה והדרדרת שנוצרו מטיולי ג׳יפים באזור.

גיל מינימום: 13 (ילידי 2004 ומטה)

מפה, גרף גבהים ולינק לקובץ GPS 

קטגוריות

יעודכנו בהמשך. 


יום שבת 9/12 - מפת מסלול הקפה בודדת 24 ק"מ
(משתתפי מסלול 48 ק"מ עושים את ההקפה פעמיים)
טיפוס מצבר: 272 מטר

 יום שבת 9/12/2017 - מרתון ארוך – 48 ק״מ 

מי? הרישום לזוגות בלבד, או ליחידים במקצה דו יומי

מתי? זינוק ממתחם האירוע ב-09:00

כמה? מסלול שטח מדברי עם 48 ק״מ ו-544 מטרים של טיפוס מצטבר

למי מיועד? לרוכבים ברמת כושר בינונית עד גבוהה ובעלי טכניקת רכיבה בסיסית עד בינונית (טוב גם לטריאתלטים ורוכבי כביש שמעוניינים לנסות כוחם בשטח במסלול ידידותי!). המסלול מבוסס על שתי הקפות, הראשונה כוללת טיפוס קצר ותלול ב״קיר של מקורות״ והשנייה זהה לחלוטין להקפת ה-24 ק״מ. כל רוכב/ת שמסוגל/ת לרכוב 48 ק״מ ייהנו מאוד מנופי המדבר הבראשתיים שהמסלול יחשוף ביניהם, ומהקניונים הלבנים המפותלים של נחלי פרצים וסדום, ממסלולי השטח הידועים והפופולריים בארץ.

אופי המסלול: 
המסלול בנוי משתי הקפות שמתבססות על טיפוס מתון בקניון הלבן היפהפה של נחל סדום, רכיבה מהירה במישור עמיעז וגלישה כיפית בחזרה בפיתולי נחל פרצים. כיוון ההקפה הפוך להקפה של יום שישי. זה מסלול שרוכבים מתחילים יכולים לסיים בכיף, ורוכבים מיומנים ינסו לשבור עליו שיאי מהירות והספק. הוא שטוח יחסית ולא כולל טיפוס רב, ומשלב רכיבה במהירויות גבוהות, לצד רכיבה בקניונים נמוכים ומפותלים מאבן גיר, הדורשים טכניקה ומיומנות שליטה, במיוחד בקטעי הפודרה והדרדרת שנוצרו מטיולי ג׳יפים באזור.
בקו הזינוק/סיום תוכלו לקבל בקבוקים קרירים וטריים מהמלווים שלכם ותצאו להקפה נוספת. במחצית ההקפה תחנת האכלה של המארגנים בה תוכלו למלא את הבקבוקים במשקה איזוטוני ולהשיב אנרגיה טבעית (תמרים, בננות) או סינתטית (ג׳לים, חטיפים) לגוף.

מפה, גרף גבהים ולינק לקובץ GPS - כאןיום שבת 9/12 - מפת מסלול הקפה בודדת 24 ק"מ
(משתתפי מסלול 48 ק"מ עושים את ההקפה פעמיים)
טיפוס מצבר: 272 מטר

יום שישי 8/12 - 29 ק"מ פרצים עליון
(משתתפי מסלול 59 ק"מ עושים את ההקפה פעמיים)
טיפוס מצטבר: 358 מטר
 פרופיל גבהים למקצה 29 ק"מ רכיבה
פרופיל גבהים מקצה 29 ק"מ רכיבה

יום שבת 9/12 - 24 ק"מ סדום פרצים
(משתתפי מסלול 48 ק"מ עושים את ההקפה פעמיים)
טיפוס מצטבר: 272 מטר
 פרופיל גבהים למקצה 24 ק"מ רכיבה
פרופיל גבהים מקצה 29 ק"מ רכיבה

תקנון מקצי רכיבת אופני הרים Veridis Desert Challenge 8-9.12.2017

משתתפי ה-Desert Challenge שומרים על הטבע!
Veridis Desert Challenge נערך בשמורת הטבע מדבר יהודה. הכללים לשמירת הטבע במקום דורשים מקהל הרוכבים לנסוע אך ורק על השבילים המותרים והמסומנים ולא לחתוך פניות וסיבובים. זאת מפאת פגיעה קשה הנגרמת לקרום הביולוגי מגלגלי האופנים אשר משאירים סימנים וחריצים (קוליסים) בקרקע, צלקת שאינה משתקמת שנים רבות, משנה את ניקוז המים בשטח, פוגעת בבתי גידול של מכרסמים וזוחלים ומכערת את הנוף בפצעים לא טבעיים.
בנוסף, רוכבים ורצים רבים שמשתמשים בחטיפי אנרגיה וג׳לים, מתקשים לשמור את העטיפות הריקות עליהם עד לתום המרוץ, וכתוצאה מכך עטיפות רבות ובלתי מתכלות עפות ברוח ונשארות במדבר עד כלות.
לכן חברים, נשמור על שבילים קיימים, לא נחתוך סיבובים ולא נשליך פסולת, הכל למען דור העתיד.

תקנות:
1. זכות ההשתתפות בתחרות הרכיבה מותרת למי שנרשם ושילם ומופיע ברשימת המשתתפים, הציג את האישורים הנדרשים כמופיע בעת תהליך ההרשמה. 

2. מסירת ערכת המשתתף והשתתפות תחת שם אחר אסורה בהחלט ומסכנת את בריאות הרוכב.

3. חובת רכיבה עם מספר כידון ושבב מדידת הזמנים שימסרו במעמד חלוקת ערכות המשתתף טרום האירוע.

4. גיל מינימום להשתתפות באירוע:
מקצה ארוך יום שישי 59 ק"מ: 17 (ילידי 2000 או לפני כן).
מקצה קצר יום שישי 29 ק"מ: 13 (ילידי 2004 או לפני כן)
מקצה ארוך שבת 48 ק"מ: 15 (ילידי 2002 או לפני כן).
מקצה קצר יום שבת 24 ק"מ: 13 (ילידי 2004 או לפני כן).

ציוד נדרש לרוכבים
4. ציוד חובה: אופני הרים תקינים; קסדות מותאמות – חבישת קסדה חובה בכל עת; מינימום 1.5 ליטר מים לכל רוכב (2 בקבוקים או תיק גב); טלפון נייד לכל רוכב בודד או לכל זוג; פנימית חלופית לכל רוכב; משאבה; ערכת תיקון תקרים. המארגנים לא מתחייבים לחלץ רוכבים מהשטח בשל תקלה טכנית.

5. ציוד מומלץ: כפפות ובגדי רכיבה; כלי תיקון (מומלץ להשתמש באולר אלנים המכיל מפתח שרשרת); משקאות וחטיפי אנרגיה; קרם הגנה לשמש.

6. ביגוד: חובה לרכוב עם חולצה בעלת שרוולים. בשעות היום צפוי בדר"כ מזג אוויר חם ונעים ומומלץ להצטייד בביגוד רכיבה קל נגד שמש.
כללי התנהגות בתחרות

7. יש להישמע להוראות מנהלת התחרות: שופטים; מרשלים; מארגנים; רכבי ניהול וחילוץ, צבא ומשטרה. משתתף שלא ימלא אחר ההוראות ייפסל.

8. המארגנים שומרים לעצמם את הזכות למנוע ממשתתף את הזכות להמשיך במירוץ במידה וצוות המירוץ יגיע למסקנה כי המשתתף מצוי בסכנה בטיחותית ו/או בריאותית מסיבה כלשהי.

9. משתתף שייתפס משליך פסולת במסלול ייפסל! אין להשאיר פסולת משום סוג בשטח התחרות. כל משתתף חייב לאסוף כל פסולת שהוא מייצר. ניתן להשאיר פסולת אצל המרשלים בנקודות הביקורת או בנקודות הרענון.

10. יש לשמור על התנהגות ספורטיבית לאורך כל התחרות בפרט ובחיים בכלל. משתתף שיחרוג מכללי ההתנהגות הספורטיבית והנאותה כלפי שופטים ומרשלים, מתחרים אחרים או כלפי משתמשי שטח אחרים (הולכי רגל; רוכבים מטיילים; רכבי שטח וכולי) ייפסל. דוגמאות להתנהגות לא ספורטיבית: עקיפה אלימה, קללות; דחיפות; מניעת עקיפה; התנהגות המסכנת אחרים.

11. משתתף שנאלץ לפרוש מהמרוץ מסיבה כלשהי ידווח מיד לצוות המרוץ. טלפון חירום מופיע על לוחית המשתתף או מספר החזה. משתתפים שיעזבו את המסלול ללא הודעה למארגנים עלולים להיות מחויבים בהוצאות צוותי החיפוש שיוזנקו לחפשם.

12. המסלולים מסומנים לכל אורכם בחיצים. אין לסטות מהדרך המסומנת. בכל צומת יש להאט ולחפש את הסימון הרשמי של מארגני התחרות: ישר, קדימה או שמאלה. אין לפנות בצומת אם לא ראיתם חץ המורה לעשות כך. חץ אדום עם הפנים למטה מזביר אותכם מסכנה בהמשך השביל: חריץ, בור, סלע, תהום וכולי. יש להגיב לחיצים אדומים בהורדת מהירות מיידית, הרמת מבט לפנים ותשומת לב מרבית להמשך הדרך.

קטגוריות במקצים השונים:

מקצי בודדים:

פרצים עליון קצר 29 ק"מ, שישי 8/12
דו-יומי קצר 29+24 ק"מ

 • נערות  13-14 (ילידות 2003-2004)
 • נשים 15-39 (ילידות 2002-1978)
 • נשים 40+ (ילידות 1977 ומטה)
 • נערים 13-14 (ילידי 2003-2004)
 • גברים 15-29 (ילידי 1988-2002)
 • גברים 30-49 (ילידי 1968-1987)
 • גברים 50+ (ילידי 1967 ומטה)


פרצים עליון ארוך 59 ק"מ, שישי 8/12
דו-יומי ארוך 59+48 ק"מ

 • נשים 17-39 (ילידות 2000-1978)
 • נשים 40+ (ילידות 1977 ומעלה)
 • גברים 17-29 (ילידי 2000-1988)
 • גברים 30-49 (ילידי 1968-1987)
 • גברים 50+ (ילידי 1967 ומטה)

 

מקצי זוגות (הקטגוריה נקבעת לפי סכום הגילאים):

פרצים עליון קצר 29 ק"מ, שישי 8/12
24 ק"מ שבת 9/12
 

 • נערים / נערות / מעורב 26-29
 • גברים / נשים / מעורב 30-59
 • גברים / נשים / מעורב 60-99
 • גברים / נשים / מעורב 100+


48 ק"מ - שבת 9/12

 • גברים / נשים / מעורב 30-59
 • גברים / נשים / מעורב 60-99
 • גברים / נשים / מעורב 100+


*קטגוריה תיפתח למספר מינימלי של 5 רוכבים בודדים / 5 זוגות. במידה ולא יהיה מספר משתתפים מינימלי, המשתתפים יכללו בקטגוריה הסמוכה.

* גיל המשתתף יחושב לפי שנת הלידה (ולא לפי היום והחודש). לשם דוגמה, גם משתתף שנולד בפברואר 90' וגם משתתף שנולד בסוף דצמבר באותה שנה, הם בני 27 לצורך חישוב הקטגוריה. קטגורית הגיל תתעדכן לקראת המרוץ ע"י מודדי הזמנים.

תוצאות ודירוגים:

 

 16. מדידת הזמנים בתחרות תעשה על ידי חברת Mobii

17. מדידת הזמנים היא אישית.

18. לכל משתתף ימדד זמן אישי וזמן אקדח, הזמן הקובע לזכייה במקצים הוא זמן האקדח.

19. התחרות אינה חלק מלוח התחרויות הרשמי של איגוד האופניים, אינה מתקיימת על פי תקנוני האיגוד ואינה מקנה ניקוד לליגת המרתון השנתית.

זמני גג (Cut Off Time) למסלולים הארוכים
יעודכנו בהקדם

21. ערעורים: ערעורים אשר עשויים להשפיע על מיקום רוכבים בין 3 הראשונים בקטגוריה שלהם יש להגיש בעל פה בפני צוות השופטים בתוך 15 דקות ממועד פרסום התוצאות. ערעורים נוספים על תוצאות יום שישי יש להגיש לצוות השופטים עד השעה 18:00 ביום שישי. ערעורים נוספים על תוצאות יום שבת או על הדירוג הכללי יש להגיש לצוות השופטים בשטח התחרות או בדוא"ל למארגנים עד יום ראשון בשעה 18:00.

ט.ל.ח למארגנים שמורה הזכות לשינויים
משרד השידוכים של דזרט צ'אלנג' לשירותכם...
זה המקום למציאת בן או בת זוג לרכיבה משותפת במרתון הזוגות של Veridis Desert Challenge!

אם חסר לכם שותף או שותפה למירוץ שלחו לנו מייל אל info@desertchallenge.co.il עם פרטים אישיים, גיל, מין, כושר פיזי/טכני או מטרתכם במירוץ, ופרטי התקשרות. אנחנו נפרסם אתכם כאן בעמוד עד שתמצאו עם מי לרכב!הירשמו לרשימת התפוצה שלנו